Atletismul din Romania

Discutii despre atletismul din Romania !!!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Michael Johnson a returnat medalia de aur obținută în 2000
Mier Aug 06, 2008 9:19 am Scris de Mihai

» Doi atleți ruși, depistați pozitiv
Mier Aug 06, 2008 9:16 am Scris de Mihai

» Olimpicii chinezi, asigurați cu 900.000 euro
Mar Aug 05, 2008 10:35 am Scris de Mihai

» Noul record mondial la 100 m, omologat oficial
Lun Aug 04, 2008 9:23 pm Scris de Mihai

» Recordmenul mondial Usain Bolt a primit acceptul de a concura în trei probe
Lun Aug 04, 2008 10:05 am Scris de Mihai

» Ploi, furtuni și chiar taifunuri sunt anunțate pentru perioada JO în China
Dum Aug 03, 2008 9:15 pm Scris de Mihai

» Fara recorduri olimpice la Bejing
Dum Aug 03, 2008 3:49 pm Scris de Mihai

» 2003 World Championships Jon Drummond
Dum Aug 03, 2008 1:28 pm Scris de stafu

Parteneri
forum gratuit
Director web, portal, stiri, top, statistici, page rank, promovare gratuita, publicitate online

Distribuiți | 

Din cauza dopajului, Vasiloiu și Antoci vor rata Olimpiada

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mihai
Admin
Admin

Data de înscriere : 20/07/2008

MesajSubiect: Din cauza dopajului, Vasiloiu și Antoci vor rata Olimpiada   Vin Aug 01, 2008 7:45 am

În urma excluderii celor două sportive, delegția României numără acum 102 sportivi. Informația prezentată de ProSport în urmă cu zece zile, conform căreia Elena Antoci și Cristina Vasiloiu (foto) erau suspecte de dopaj, s-a adeverit. Agenția Națională Antidoping a primit ieri rezultatul probei A din testul antidoping efectuat în laboratorul de la Lausanne. Partea implicată și FRA neagă existența unui document oficial, dar sosirea celor două în China devine imposibilă.

Solicitat de ANAD și plătit de COSR, controlul a survenit după depistarea celor două sportive cu hemoglobina și hematocritul mărite, asupra lor planând suspiciuni de dopaj. Conform unor surse, analizele transmise ieri din Elveția ar reliefa „un consum de EPO”. Însuși șeful COSR, Octavian Morariu, a confirmat varianta, pentru Realitatea TV. „Amândouă vor rămâne acasă, fiind suspecte de dopaj“.
Semifondistele nu mai aveau practic antrenor de pe 7 iulie, dată la care Doru Roșca și-a prezentat în fața Cosiliului federal autoexcluderea din lotul național, odată cu decizia FRA de a-l scoate din lotul olimpic împreună cu eleva sa, Liliana Popescu. FRA, prin vocea președintelui Sorin Matei, susține că la forul din str. Primo Nebiolo nu s-a primit niciun document de înștiințare.
Fără Vasiloiu și Antoci, numărul sportivilor români la JO va scădea la 102.

" Când am plecat la Olimpiadă, aveam rezultatele tuturor atleților, mai puțin al celor două." - Octavian Morariu, președinte COSR

" Nu am fost informată oficial de nimeni. "- Cristina Vasiloiu, atletă.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://atletismro.forumz.ro

Din cauza dopajului, Vasiloiu și Antoci vor rata Olimpiada
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Atletismul din Romania :: Atletism :: Atletismul romanesc-
Mergi direct la: