Atletismul din Romania

Discutii despre atletismul din Romania !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cautare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Michael Johnson a returnat medalia de aur obținută în 2000
Mier Aug 06, 2008 9:19 am Scris de Mihai

» Doi atleți ruși, depistați pozitiv
Mier Aug 06, 2008 9:16 am Scris de Mihai

» Olimpicii chinezi, asigurați cu 900.000 euro
Mar Aug 05, 2008 10:35 am Scris de Mihai

» Noul record mondial la 100 m, omologat oficial
Lun Aug 04, 2008 9:23 pm Scris de Mihai

» Recordmenul mondial Usain Bolt a primit acceptul de a concura în trei probe
Lun Aug 04, 2008 10:05 am Scris de Mihai

» Ploi, furtuni și chiar taifunuri sunt anunțate pentru perioada JO în China
Dum Aug 03, 2008 9:15 pm Scris de Mihai

» Fara recorduri olimpice la Bejing
Dum Aug 03, 2008 3:49 pm Scris de Mihai

» 2003 World Championships Jon Drummond
Dum Aug 03, 2008 1:28 pm Scris de stafu

Parteneri
forum gratuit
Director web, portal, stiri, top, statistici, page rank, promovare gratuita, publicitate online

Distribuiți | 
 

 CALENDARUL INTERN SI INTERNATIONAL PENTRU ANUL 2008

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mihai
Admin
Admin
avatar

Mesaje : 73
Data de înscriere : 20/07/2008

MesajSubiect: CALENDARUL INTERN SI INTERNATIONAL PENTRU ANUL 2008   Lun Iul 21, 2008 10:44 am

FEDERATIA ROMANA DE ATLETISM

CALENDARUL INTERN SI INTERNATIONAL PENTRU ANUL 2008

IANUARIE

05 IAAF Cross Country Belfast - GBR
05 IAAF Cross Country San Giorgio - ITA
12 IAAF Cross Country Edinburgh - GBR
12 Concurs Interjudetean - Cupa de iarna - Copii - Triatlon Campulung
12-13 Cupa “Bistrita” - Seniori, Tineret, Juniori 1 Bacau
13 AEA Cross Rovereto - ITA
19 Concurs National de Sala GRAND PRIX “DISTRIGAZ Bucuresti si
SUD” Et. I-a - Juniori 2 Bacau
19-20 Campionatul National Universitar de Sala Bacau
20 AEA Cross Le Mans - FRA
20 IAAF Cross Country Sevilla - SPA
22-23 Concurs Interjudetean - Seniori, Tineret, Juniori 1 Iasi
25-26 Concursul National de Sala GRAND PRIX “DISTRIGAZ
SUD” - Probe Combinate - Seniori, Tineret, Juniori 1,2 si 3 Bucuresti
26 Concursul National de Sala GRAND PRIX “DISTRIGAZ
SUD” - Et. I-a - Seniori, Tineret, Juniori 1 Bucuresti
27 Concursul National de Sala GRAND PRIX “DISTRIGAZ
SUD” - Et. I-a - Juniori 3 Bucuresti
27 IAAF Indoor Permit Moscova - RUS
27 AEA Cross Belgrad - SRB
29 Concurs Interjudetean - Cupa “Unirii” - Copii si Juniori Campulung

FEBRUARIE

01 IAAF Indoor Permit New York - SUA
02 IAAF Indoor Permit Stuttgart - GER
02 Concurs Interjudetean - Cupa L.N.P.A. - Copii si Juniori Campulung
02 Concursul National de Sala GRAND PRIX “DITRIGAZ
SUD” - Et. a II-a - Seniori, Tineret, Juniori 1 Bucuresti
03 Concursul National de Sala GRAND PRIX “DISTRIGAZ
SUD “ - Et. a II-a - Juniori 3 Bucuresti
03 ECCC Cross Country Albufeira - POR
03 IAAF Croos Country San Giorgio -
GER
07 AEA Indoor Permit Dusseldorf - GER
08-09 Campionatul National - Probe Combinate - Seniori,
Tineret, Juniori 2 Bucuresti
08-10 Campionatul Municipal de Sala - Juniori 3 + Campionatul
Municipal de Sala - Seniori, Tineret Bucuresti
09 CAMPIONATUL BALCANIC de Sala - Seniori Atena - GRE
09 IAAF Indoor Permit Valencia - SPA
09 IAAF Cross Country Nairobi - KEN
09 Concurs National de Sala GRAND PRIX “DISTRIGAZ
SUD” - Et. a II-a - Juniori 2 Bucuresti
09-10 Memorialul “Dorin Melinte” - Juniori 1,2 si 3 Bacau
10 IAAF Indoor Permit Karlsruhe - GER
10 IAAF Cross Country Chiba - JPN
13 IAAF GRAND PRIX Indoor Atrena - GRE
13 AEA Indoor Permit Moscova - RUS
14-16 Campionatul Municipal de Sala - Juniori 2 Bucuresti
15-16 AEA Indoor Permit - Probe Combinate Tallinn - EST
15-16 Campionatul National de Sala “CUPA DE CRISTAL”
Seniori, Tineret Bucuresti
16 AEA European Indoor Cup Moscova - RUS
16 IAAF Indoor Permit Birmingham -
GER
16-17 Campionatul National de Sala - Probe Combinate -
Juniori 1 si 3 Bucuresti
17 Campionatul National de Sala GRAND PRIX - “Monica Bucuresti
Iagar” - saritura inaltime - Baieti + Fete Sala Rapid
20 AEA Indoor Permit Bydgoszcz - POL
21 IAAF Indoor Permit Stockholm -SWE
21 Selectie Cros - Seniori, Tineret, Juniori 1 Buzias
23-24 Campionatul National de Sala - Juniori 3 Bucuresti
24 IAAF Cross Country Albuferia - POR
24 IAAF Indoor Permit Gent - BEL
24 Yokohama - Ekiden Yokohama - JAP
26-27 Campionatul Municipal de Sala - Juniori 1 Bucuresti
27 Campionatul Municipal de Aruncari Lungi - toate categoriile Bucuresti

MARTIE

01 CAMPIONATUL BALCANIC de CROSS Kocaeli - TUR
01-02 Campionatul National de Sala - Juniori 2 Bacau
02 IAAF Cross Country Fukuoka - JPN
02 IAAF GRAND PRIX Indoor Melbourne
02 Campionatul National de Sala Veterani Bucuresti
07 Campionatul national de Aruncari Lungi - Juniori 1 Bucuresti
07 Campionatul Municipal - Probe Combinate Bucuresti
07-09 CAMPIONATUL MONDIAL de Sala Valencia - ESP
08 Campionatul National de Aruncari Lungi - Seniori,
Tineret Bucuresti
08 Campionatul National de Iarna - Mars - Seniori, Tineret,
Juniori 1, 2 si 3 - “CUPA MURAriu” Resita
08-09 Campionatul National de Juniori 1 Bucuresti
09 AEA Permit Mars Lugano - SUI
09 Campionatul National de Aruncari Lungi - Juniori 2 si 3 Bucuresti
09 Concurs Municipal Bucuresti
14-15 Concurs Interjudetea - Cross - Juniori 2 si 3 Iasi
15 Concursul National - Probe Combinate - Zona - Copii 1 Bucuresti +
Bacau
15 Concurs Interjudetean de Cross - Juniori 2 si 3, si Copii 1 si 2 Galati
15 Cupa “C.S.M. Giurgiu” - Seniori, Tineret, Juniori 1, 2 si 3 Giurgiu
15-16 CUPA EUROPEI ARUNCARI DE IARNA Split - CRO
16 Campionatul Municipal de Cross - Copii 1, 2 si Juniori 2 si 3 Bucuresti
17-22 CAMPIONATUL MONDIAL de SALA - VETERANI Clermont
Ferrand -
FRA
21 Concurs Interjudetean Cross - Juniori 2 si 3 Buzias
22 Campionatul Municipal - Probe Combinate - Copii 2 Bucuresti
22 Concursul National GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” -
Et. I - Mars 20 km F+B/ 10 km F+B Juniori 1/ 5 km F+B
Juniori 2 Bucuresti
23 Concursul Municipal - Probe individuale - Copii 2 Bucuresti
29 Concurs Interjudetean Cross - Memorialul “Viorel
Racoceanu” - Copii 1 si Juniori 3 Resita
29 AEA Permit Mars Dudince - SVK
29 Campionatul National de Cross “DISTRIGAZ SUD” -
Juniori 2 si 3 Tg. Jiu
30 Campionatul National de Maraton “DISTRIGAZ SUD” -
Seniori, Tineret Tg. Jiu
30 CAMPIONATUL MONDIAL de Cross Edinburg - GBR

APRILIE

05 IAAF Permit Mars Rio Major - POR
05 Campionatul National de Cross - Veterani Pitesti
05 Concursul National de Copii - FINALA Bucuresti
05-06 Cupa “Primaverii” - Seniori, Tineret, Juniori 1,2 si 3 Oradea
12 CUPA EUROPEI - 10000 m Istambul - TUR
12 AEA Permit Mars Podebrady - CZE
12 CAMPIONATUL BALCANIC de MARS Belgrad
18 IAAF Permit Mars Beijing - JAP
18-19 Concurs Interjudetean Cupa “IAsului” Iasi
19 CAMPIONATUL BALCANIC de MARATON Belgrad
20 CAMPIONATUL EUROPEAN ALERGARE PE MUNTI
- Veterani Elvetia
20 CAMPIONATUL BALCANIC de CROSS - Veterani Bar -
Muntenegro
26 Memorialul “Octavian Enescu” - Juniori 1, 2 si 3 Valcea
27 Concursul Interjudetean Cupa “Primaverii” - Copii 1, 2 si
Juniori 3 Medias
29-30 Concurs Interjudetean - Seniori, Tineret, Juniori 1 Iasi

MAI

01 IAAF Permit Mars Sesto San
Giovani -
ITA
03 Campionatul National de Veterani 5 - 10 - 20 km Mars Pitesti
03 GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” Alergare pe Munte -
Seniori, Juniori 1 Sinaia
03 GRAND PRIX Aruncari - Editia a II-a Zalau
03 Concurs Interjudetean - Cupa “Poiana” Poiana Brasov
04 Crosul Primaverii “Fulga” Prahova
05-06 Concurs Interjudetean - Juniori 2 Iasi
09 IAAF Super GRAND PRIX Doha
09-10 Concurs Interjudetean Memorialul “Mihai Nistor” - Seniori,
Tineret, Juniori 1, 2 si 3 Craiova
10 Concurs “Memorialul Atletilor Clujeni” - Seniori, Tineret,
Juniori 1 si 2 Cluj-Napoca
10 IAAF GRAND PRIX (TBC) Osaka
10 Concurs National - Probe Combinate - Copii Bucuresti
10 Concurs National - Probe Combinate - Copii Cluj-Napoca
10 Concurs National - Probe Combinate - Copii Iasi
10 Concurs National - Probe Combinate - Copii Sf. Gheorghe
10 Concurs National - Probe Combinate - Copii Craiova (Valcea)
10-11 IAAF CUPA MONDIALA de MARS Cheboksary -
RUS
10-11 IAAF Permit - Probe Combinate Desenzano - ITA
10-11 Campionatul Municipal de Veterani Bucuresti
11 Cupa CSM - Ed. IV Poiana Brasov
14 Crosul Orasului “Satu Mare” Satu Mare
16-17 Concurs Interjudetean Cupa “Maramuresului” Baia Mare
17 IAAF GRAND PRIX Seniori Dakar
17 GRAND PRIX Aruncari Onesti
17 Concurs National GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” -
Et. I - Juniori 3 Bucuresti
17 Concurs Judetean Scolar - Juniori 1 si 2 Galati
17-18 Campionatul Municipal - Seniori, Tineret si
Campionatul Municipal Scolar Bucuresti
18 MARATON INTERNATIONAL Sighisoara -
Medias
18 Campionatul National de Veterani Sighisoara
23-24 Concursul National GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” -
Probe Combinate - Et. I - Seniori, Tineret, Juniori 2 Bucuresti
24 IAAF GRAND PRIX FKB Games Hengelo
24 Concursul National GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” -
Et. I - Seniori, Tineret Bucuresti
24-25 Campionatul Universitar Bucuresti
24-25 Concurs Interjudetean Memorialul “C. Nehoi” - Copii si
Juniori Piatra Neamt
24-25 ECCC Pista - Seniori POR
24-25 Super marathon Bekes - Arad - Bekes - Primaria Arad Arad
25 IAAF GRAND PRIX Brasil de Atletismo Belem
29 AEA Permit Belgrade - SRB
30 Concurs Aruncari - Arad - Bekes Arad
30 Campionatul Municipal - Probe Combinate - Copii 2 Bucuresti
31 AEA Permit Papaflessia
Kalamata- GRE
31 IAAF Permit - Probe Combinate Götzis - AUT
31 Campionatul National Scolar si Concurs National
GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” - Et. I - Juniori 1 Bucuresti
31 Cupa “Gabriela Szabo” Bistrita

IUNIE

01 Campionatul National Scolar si Concurs National
GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” - Et. I - Juniori 1 Bucuresti
01 IAAF Permit - Probe combinate Götzis - AUT
01 IAAF Golden League ISTAF 2006 Berlin
06 IAAF Golden League EXON MOBIL BISLETT Oslo
06-07 Campionatul Municipal - Juniori 3 Bucuresti
07 CAMPIONATELE INTERNATIONALE ALE ROMANIEI Bucuresti
07 AEA Permit Venizelia -
Chania -
GRE
07-08 IAAF Permit Arles - FRA
08 IAAF GRAND PRIX Eugene - USA
11 AEA Permit Open Moscow - RUS
12 IAAF GRAND PRIX Golden Spike Ostrava
13 AEA Permit Torino - ITA
13-14 Campionatul National - Probe Combinate - Seniori,
Tineret, Juniori 2 Bucuresti
14 AEA Permit Mars Leamington -
GBR
14 Concurs national GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” -
Et. a II-a - Juniori 3 Bucuresti
15 IAAF GRAND PRIX New York - USA
15 AEA Permit Warsawa - POL
15 Concurs Memorialul “MARIA CIONCAN” - 1500 m Hunedoara
15 Concurs Interjudetean Cupa “CIVITAS MEDIENSIS” -
Seniori, Tineret, Juniori 1, 2 si 3 Medias
16 AEA Permit Praga - CZE
18 IAAF GRAND PRIX Tsiklitiria -
Atena- GRE
20-21 Campionatul National - Probe Combinate - Juniori 1 si 3 Bucuresti
21 Concurs National GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” -
Et. I - Juniori 2 Bucuresti
21 IAAF Permit - Probe Combinate Ratingen - GER
21-22 cupa europei - Liga I - F+B Istambul - TUR
22 Concursul National - Probe Combinate - Copii 1 - FINALA Bucuresti
24 AEA Permit Jerez - ESP
25 Concurs Interjudetean Memorialul “IONEL GHITA” -
Seniori, Tineret, Juniori 1, 2 si 3 Craiova
26 AEA Permit Velenje - SLO
27 Cupa Municipiului Bucuresti - Seniori, Tineret, Juniori 1 Bucuresti
27 AEA Permit Meet Lille - FRA
27 AEA GRAND PRIX Stockholm - SWE
28-29 Campionatul National - Juniori 3 Bucuresti
28-29 Campionatul Municipal Bucuresti
28-29 CUPA EUROPEI - Probe Combinate Hengelo
Jyvaskyla -
FIN
29 CAMPIONATUL BALCANIC ALERGARE PE MUNTI Sapazeva Banya
- BUL

IULIE

01 AEA Permit Bydgoszcz - POL
02 AEA Permit Salamanca - ESP
05 IAAF GRAND PRIX Madrid
05 Campionatul National de Mars 20 km sosea - Seniori,
Tineret, Juniori 1 - Individual / Echipe Bucuresti
05-06 Campionatul National de Seniori Bucuresti
08-13 IAAF CAMPIONATUL MONDIAL DE JUNIORU Bydgoszcz - POL
09 AEA Permit Thessaloniki -
GRE
11 IAAF Golden League - GALA Roma - ITA
11-13 Campionatul Municipal - Juniori 1 Bucuresti
12 AEA Permit Cork - IRL
12 CAMPIONATUL EUROPEAN ALERGARE PE MUNTE GER
12 MARATONUL INTERNATIONAL Mangalia
12-13 CAMPIONATUL BALCANIC de SENIORI
12-13 Concurs National GRAND PRIX “DISTRIGAZ SUD” -
Et. a II-a - Juniori 2 Bucuresti
14 AEA Permith GRE
16 AEA Permit Linz - AUT
18 IAAF Golden League S. Denis - Paris
19 Concurs Interjudetean Cupa “Dornelor” - Copii, Juniori 1, 2 si 3 Vatra Dornei
19 AEA Permit Barcelona - ESP
19-20 GRAND PRIX - Et. a II-a - Seniori Bucuresti
19-20 Campionatul National de Tineret Bucuresti
19-20 CAMPIONATUL BALCANIC de JUNIORI 1 Bursa- TUR
20 AEA Permit Heusdeb - BEL
22 IAAF Super Golden League Stockholm
23-03.08 CAMPIONATUL EUROPEAN de VETERANI Ljubljana - SLO
25 IAAF Super Golden League London
26 Semimaraton - toate categoriile Sf. Gheorghe
26 Cupa “Prahova” - Veterani Ploiesti
26-27 Campionatul National de Juniori 2 Bucuresti
29 IAAF Golden League Monaco - MON
AUGUST
02-03 Campionatul National de Juniori 1 Bucuresti
08-24 JOCURILE OLIMPICE DE VARA Beijing - JAP
09 Campionatul National de Alergare pe Munti Sinaia - Piatra
Arsa
23-24 Campionatul National de Veterani Bucuresti
29 IAAF Golden League Zürch
30 Campionatul National de Alergare pe Sosea Zalau
31 IAAF GRAND PRIX Gateshead - GBR
31 AEA Permit Padova - ITA

SEPTEMBRIE

02 IAAF Golden League Laussane - SUI
05 IAAF Golden League - Memorial “Van Damme” Bruxelles
06 CAMPIONATUL BALCANIC de JUNIORI 2 Bar-
Muntenegru
07 Concurs Interjudetean Cupa “Sperantelor Olimpice” - Juniori
2 si 3 Constanta
07 Cros “PETROM” Bucuresti
07 IAAF GRAND PRIX Rietti
09 IAAF GRAND PRIX Zagreb
10 AEA Permit Rovereto - ITA
13-14 IAAF GRAND PRIX - FINALA Stuttgart - GER
14 Trofeu Alergare pe Munte Cras-Montana -
SUI
14 IAAF Permit - Probe Combinate Talence - FRA
20-21 AEA Permit - Pista - Juniori (TBD)
20-21 IAAF GRAND PRIX - FINALA - Mars (TBD)
21 MARATONUL INTERNATIONAL Bucuresti
27 Concurs Interjudetean Cupa “Dunarii” - Juniori 1, 2 si 3 Giurgiu
27 Campionatul National 50 km Mars - Seniori, Tineret
27 Cupa “Prahova” - Copii 1 Ploiesti
27-28 CAMPIONATUL BALCANIC de VETERANI Bar -
Montenegro
28 Semimaraton “Dorna Izvorul Alb” Bucuresti
OCTOMBRIE
03-04 Concurs International “Cupa Prieteniei” Baia Mare
04 Concurs Interjudetean Cupa “Ialomitei” - Ed. 41 - Copii
1, 2 si Juniori 1, 2 si 3 Slobozia
04 Cross “Dealul Viilor” - Seniori, Juniori, Copii Lugoj
05 GRAND PRIX Sport Turism intr-un mediu European
Alergare pe Sosea Sarata Monteoru
12 CAMPIONATUL MONDIAL de SEMIMARATON Rio de Janeiro -
BRA
12 Cross “LOTERIA ROMANA” Bucuresti
12 Cross “Toamna Oradeana” - Juniori, Tineret, Seniori, Veterani
(participare internationala) Oradea
17 Concurs Judetean de Cross - Seniori, Tineret, Juniori 1 Buzias
18 Campionatul Municipal de Cross - Seniori, Tineret, Juniori 1 Bucuresti
18 Maratonul Statiunilor Valcele Ramnicu Valcea
18 Concurs Judetean de Cross - Seniori, Tineret, Juniori 1 Galati
18 Memorial “IOSIF KORKA” - Copii 1 si 2 Caransebes
24 Concurs Aruncari Arad - Bekes Arad
25 Memorialul “Victor Firea” (triathlon) Panciu
25 GRAND PRIX - “Cristina Casandra” - Ed. a II-a - Juniori Suceava
26-27 Concurs Interjudetean Cupa ”Castanelor” Baia Mare

NOIEMBRIE

01 Campionatul National de Cross - Seniori, Tineret, Juniori 1 Craiova
08 Memorialul “ERNEST LOUKOTA” Cross - Copii 1 si Juniori 3 Resita
08 Memorialul “OVIDIU GAVRILA” Cros + Sala Focsani
22 Crosul “Unirii” - toate categoriile Alba Iulia
23 EKIDEN Chiba - JAP
29 Concurs International Cupa “LPS” Iasi Iasi
29-30 Concurs Municipal - Selectie - Probe individuale - Copii 1 si 2 Bucuresti
30 Cupa “1 Decembrie” - Copii si Juniori 3 Braila

DECEMBRIE

06-07 Cupa de iarna - Juniori 1 si 3 Bucuresti
13-14 Cupa de Iarna - Seniori, tineret, Juniori 2 Bucuresti
13-14 Cupa “Vacantei” - Copii Braila
14 CAMPIONATUL EUROPEAN de CROSS Oostende - BEL
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://atletismro.forumz.ro
 
CALENDARUL INTERN SI INTERNATIONAL PENTRU ANUL 2008
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Atletismul din Romania :: Atletism :: Calendar competitional-
Mergi direct la: