Atletismul din Romania

Discutii despre atletismul din Romania !!!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Michael Johnson a returnat medalia de aur obținută în 2000
Mier Aug 06, 2008 9:19 am Scris de Mihai

» Doi atleți ruși, depistați pozitiv
Mier Aug 06, 2008 9:16 am Scris de Mihai

» Olimpicii chinezi, asigurați cu 900.000 euro
Mar Aug 05, 2008 10:35 am Scris de Mihai

» Noul record mondial la 100 m, omologat oficial
Lun Aug 04, 2008 9:23 pm Scris de Mihai

» Recordmenul mondial Usain Bolt a primit acceptul de a concura în trei probe
Lun Aug 04, 2008 10:05 am Scris de Mihai

» Ploi, furtuni și chiar taifunuri sunt anunțate pentru perioada JO în China
Dum Aug 03, 2008 9:15 pm Scris de Mihai

» Fara recorduri olimpice la Bejing
Dum Aug 03, 2008 3:49 pm Scris de Mihai

» 2003 World Championships Jon Drummond
Dum Aug 03, 2008 1:28 pm Scris de stafu

Parteneri
forum gratuit
Director web, portal, stiri, top, statistici, page rank, promovare gratuita, publicitate online

Distribuiți | 

Rămîne acasă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mihai
Admin
Admin

Data de înscriere : 20/07/2008

MesajSubiect: Rămîne acasă   Lun Iul 21, 2008 8:59 am

Semifondista Liliana Popescu nu va mai merge la Beijing din cauza suspiciunilor de dopaj.

Lider mondial în proba de 1.500 de metri, Liliana Popescu este suspectă de dopaj în urma unui control efectuat în luna mai, la un concurs din Alger. Substanța descoperită nu se află pe lista celor interzise, însă este foarte a­se­mă­nătoare cu eritropoetina și poate fi asimilată acesteia. Atleta, an­tre­no­rul ei, Doru Roșca, și federația de specialitate așteaptă rezultatul contraexpertizei, după care se va de­cide dacă se va aplica vreo san­c­țiu­ne și care va fi aceasta. Lilia­na ur­mează să meargă azi la sediul FRA pentru a da o declarație.

În același timp însă, Comitetul Olimpic și Sportiv Român exprimă o poziție tranșantă. “Vom aștepta ședința Comitetului Di­rec­tor al FR Atletism de luni, după care vom lua o decizie. Atît sportiva Liliana Popescu, cît și antrenorul ei, Doru Roșca, sînt în delegația României”, a spus secretarul ge­ne­ral al COSR, Ioan Dobrescu. “Ce este sigur însă e că noi nu vom risca să ducem la Beijing nici un sportiv care se află chiar și doar sub suspiciunea de do­paj. Acolo lucrurile vor fi drastice. Pentru oricine va fi prins pozitiv, fe­de­rația de care aparține sau, dacă aceasta nu dispune de fon­duri, Comitetul olimpic național va tre­bui să plătească o amendă de 100.000 de dolari. Noi nu vrem să pă­țim așa ceva ”, a adăugat Do­brescu.

4:00,35 este timpul cu care Liliana Popescu conduce în topul mondial al anului la 1.500 de metri
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://atletismro.forumz.ro

Rămîne acasă
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Atletismul din Romania :: Atletism :: Atletismul romanesc-
Mergi direct la: